Po czym poznać, że nasze auto nadaje się na złom?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żywot każdego samochodu kiedyś się kończy. Wielu kierowców ma jeszcze nadzieję, że może kolejna naprawa pojazdu będzie udaną próbą „reanimacji” – niestety, przychodzi taki moment, w którym rozsądnym wyjściem jest wyłącznie złomowanie. Niektóre pojazdy odjeżdżają na złomowisko na własnych kołach co nie znaczy, że jeszcze będą nadawały się do jazdy.

Jakie samochody trafiają na złomowisko?

Do kasacji oddawane są samochody uszkodzone, których naprawa nie jest już opłacalna. Zazwyczaj są to pojazdy stare, z dużymi przebiegami, które po prostu zużyły się w ramach eksploatacji. Na złomowisko trafiają jednak samochody znacznie młodsze, często renomowanych producentów, które były uczestnikami kolizji i zostały mocno uszkodzone – ubezpieczyciel uznaje wówczas szkodę całkowitą i wypłaca właścicielowi odszkodowanie w wysokości wartości pojazdu.

Kiedy oddać samochód na złom?

Samochód powinien trafić na złomowanie aut w Wałczu lub innym mieście, kiedy dalsza jazda zagraża bezpieczeństwu. Są to pojazdy powypadkowe lub takie, które są uszkodzone. Zwykle na złomowiska trafiają pojazdy stare, które mają już szereg ulepszeń za sobą, jednak ich naprawa jest już nieopłacalna. Często zakup nowych części i koszty robocizny mogą sięgać wartości takiego samochodu, a kolejne usterki to tylko kwestia czasu. Niektóre awarie pojazdu są nieopłacalne w naprawie – dotyczy to w szczególności usterek silnika. Jeśli nie ma szansy na znalezienie kupca zainteresowanego pojazdem to najwyższy czas na oddanie go do kasacji, co wiąże się z koniecznością jego wyrejestrowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*