Nowoczesny ogród – jak go urządzić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie pragniemy nadążać za aktualnymi trendami. Dotyczy to nie tylko mody, sposobu żywienia czy makijażu, ale także architektury, a w tym ogrodnictwa. Nowoczesne ogrody to przede wszystkim przestrzeń komplementarna z najnowszą architekturą budynków. Zatem surowe, minimalistyczne fronty domów znajdują swoje odzwierciedlenie w projektach ogrodów oraz ich aranżacji. Jak zatem urządzić taką przestrzeń?

Wszystko zamknięte w jednym słowie: prostota

Ogrody w stylu nowoczesnym, to przede wszystkim odzwierciedlenie współczesnej myśli architektonicznej. Jeśli spojrzeć na styl powstawania nowych budynków, to nie trudno dostrzec, że cechuje je właśnie minimalizm. Taka sama postawa przenoszona jest zatem na ogrody, w których najważniejszą kwestią jest otwarta przestrzeń. Nie zawiera nadmiernej ilości elementów, raczej komplementarne wyposażenie. Ewentualne ozdoby występują rzadko i są bardzo przemyślane tak jak np. duże donice.

Kiedy chcesz czegoś więcej

Gdy właściciele poszukują czegoś więcej i pragną bardzo wyrazistego punktu w przestrzeni ogrodowej, doskonale sprawdza się to z fontannami ogrodowymi nowoczesnymi. To bardzo luksusowe wyposażenie, które wprowadza nie tylko powiew innowacyjności, ale też elegancji i nawiązuje do klasycznych, zamożnych aranżacji pałacyków. Bardzo modne jest też sadzenie wielu drzew oraz krzewów na terenie ogrodu, przez co uzyskuje się wrażenie lasu lub niewielkiego parku bez opuszczania własnej posesji. Stwarza to wspaniałe warunki do relaksu i wypoczynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*