Nowoczesny i praktyczny strój na siłownię

Strój sportowy to bardzo ważny element, gdy rozpoczyna się przygodę z siłownią. Dobrze dobrany pozwoli zachować pełen komfort podczas treningu, ograniczając też ryzyko kontuzji wynikających ze złego ubioru. Przy okazji warto sięgnąć po coś nowoczesnego i modnego. Co będzie łączyć te cechy? 

Dla kobiet

Obecnie podstawą jeśli chodzi o strój dla kobiet jest na pewno stanik sportowy, który dobrze się prezentuje, a przede wszystkim jest bardzo praktyczny. Taki top zapewni paniom pełen komfort podczas ćwiczeń, o wiele większy niż w przypadku tradycyjnych koszulek, do których trzeba byłoby dobrać zwykły stanik, który nie będzie wygodny w trakcie takich aktywności. W kontekście dołu stroju popularne są dopasowane, krótkie szorty lub legginsy na siłownie. Stroje powinny być wykonane z oddychającej i syntetycznej tkaniny. Najlepiej wybierać też takie bez guzików czy suwaków, a także ozdób takich jak choćby cekiny. Takie elementy mogą utrudniać ćwiczenia, a obecnie i tak najmodniejsze są jednokolorowe stroje. 

Dla mężczyzn

Wielu mężczyzn wciąż stawia na dość tradycyjne szorty, natomiast alternatywą dla dłuższych dresów będą o wiele wygodniejsze spodnie termoaktywne. Dobrze odprowadzają one wilgoć i w przeciwieństwie do klasycznych spodni dresowych, nie będą zahaczać o wystające elementy sprzętów na siłowni, co mogłoby być bardzo niebezpieczne. Do tego uniwersalnym wyborem jest dopasowana koszulka, także z oddychającego materiału. Powinna ona dobrze przylegać do ciała, gdyż wtedy w pełni wykorzystuje swój termoaktywny potencjał, a przy tym gwarantuje komfort i bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. 

Obuwie

W kontekście obuwia zasady są dość uniwersalne i wersje przeznaczone dla poszczególnych płci różnią się najczęściej głównie kwestiami estetycznymi. Dobre buty na siłownię mają przede wszystkim chronić stopy przez urazami. Powinny zatem stabilizować kostkę, a podeszwa ma być elastyczna i antypoślizgowa. Warto zwrócić także uwagę na część wierzchnią obuwia, by znalazły się tam punkty zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × jeden =