Nowoczesny i praktyczny strój na siłownię

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Strój sportowy to bardzo ważny element, gdy rozpoczyna się przygodę z siłownią. Dobrze dobrany pozwoli zachować pełen komfort podczas treningu, ograniczając też ryzyko kontuzji wynikających ze złego ubioru. Przy okazji warto sięgnąć po coś nowoczesnego i modnego. Co będzie łączyć te cechy? 

Dla kobiet

Obecnie podstawą jeśli chodzi o strój dla kobiet jest na pewno stanik sportowy, który dobrze się prezentuje, a przede wszystkim jest bardzo praktyczny. Taki top zapewni paniom pełen komfort podczas ćwiczeń, o wiele większy niż w przypadku tradycyjnych koszulek, do których trzeba byłoby dobrać zwykły stanik, który nie będzie wygodny w trakcie takich aktywności. W kontekście dołu stroju popularne są dopasowane, krótkie szorty lub legginsy na siłownie. Stroje powinny być wykonane z oddychającej i syntetycznej tkaniny. Najlepiej wybierać też takie bez guzików czy suwaków, a także ozdób takich jak choćby cekiny. Takie elementy mogą utrudniać ćwiczenia, a obecnie i tak najmodniejsze są jednokolorowe stroje. 

Dla mężczyzn

Wielu mężczyzn wciąż stawia na dość tradycyjne szorty, natomiast alternatywą dla dłuższych dresów będą o wiele wygodniejsze spodnie termoaktywne. Dobrze odprowadzają one wilgoć i w przeciwieństwie do klasycznych spodni dresowych, nie będą zahaczać o wystające elementy sprzętów na siłowni, co mogłoby być bardzo niebezpieczne. Do tego uniwersalnym wyborem jest dopasowana koszulka, także z oddychającego materiału. Powinna ona dobrze przylegać do ciała, gdyż wtedy w pełni wykorzystuje swój termoaktywny potencjał, a przy tym gwarantuje komfort i bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. 

Obuwie

W kontekście obuwia zasady są dość uniwersalne i wersje przeznaczone dla poszczególnych płci różnią się najczęściej głównie kwestiami estetycznymi. Dobre buty na siłownię mają przede wszystkim chronić stopy przez urazami. Powinny zatem stabilizować kostkę, a podeszwa ma być elastyczna i antypoślizgowa. Warto zwrócić także uwagę na część wierzchnią obuwia, by znalazły się tam punkty zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*