Nowoczesne i wygodne meble do pokoju dziecięcego – trendy sezonu 2020

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dziecka to przestrzeń stanowiąca dla niego swoistą oazę, dlatego jej zaaranżowanie wymaga właściwego podejścia. Maluch musi się tutaj czuć przede wszystkim w pełni komfortowo, tak aby jego rozwój przebiegał harmonijnie. Największe znaczenie ma wyposażenie wnętrza w wygodne oraz funkcjonalne meble zaprojektowane w nowoczesnym stylu. W bieżącym sezonie wyjątkowo dużą popularnością cieszą się m.in. modułowe zestawy składające się z szafek, półek i szuflad z wymiennymi uchwytami oraz magnesowymi frontami.

Nietypowe kształty są obecnie w modzie

Meble przeznaczone do pokoju dziecięcego powinny być koniecznie optymalnie dopasowane do przestrzeni, wystarczająco funkcjonalne i zgodne z aktualnymi trendami. Pożądana konstrukcja do nauki to solidne biurko z precyzyjną regulacją wysokości, licznymi skrytkami oraz wydzielonym miejscem na komputer i sprzęty peryferyjne. Świetnie sprawdzą się modele gamingowe, ponieważ ze względu na dużą ergonomię gwarantują maluchowi właściwą postawę ciała podczas wykonywania wszelkich czynności.

Drugim polecanym meblem jest krzesło z miękkim siedziskiem, zagłówkiem i podłokietnikami, które skutecznie odciąży kręgosłup. Znakomicie sprawdzi się też oryginalna pufa dla dzieci w kształcie piłki, wypełniona antyalergicznymi granulkami silikonowymi.

Oto pozostałe interesujące propozycje:

– rattanowy lub bambusowy pojemnik na zabawki

– regał na książki z charakterystyczną drabinką (przypominający nieco domek na drzewie)

– piętrowe łóżko wyglądające niczym samochód osobowy; w tym przypadku warto postawić zwłaszcza na wersję ze zjeżdżalnią (dodatkowa porcja rozrywki)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*