Na czym polega terapia dorosłych dzieci alkoholików?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia dla dorosłych dzieci alkoholików jest formą doradztwa, która wykorzystuje program 12 kroków jako podstawę leczenia. Celem terapii jest pomoc ludziom w uporaniu się z efektami, jakie wywarło na ich życie dorastanie w rodzinie alkoholowej.

Jeśli szukasz pomocy, to terapia DDA Kraków, jest miastem gdzie znajdziesz wielu specjalistów.

Wpływ wydarzeń

Pierwszym krokiem w terapii jest uznanie, że doświadczenia z dzieciństwa miały na nas wpływ. Może to być trudne, ponieważ jako dzieci często czujemy się bezsilni i nie potrafimy sobie poradzić z naszymi okolicznościami. Jako dorośli możemy nadal wierzyć, że nie możemy nic zrobić z naszymi okolicznościami lub uczuciami.

Nie obwiniaj się

Następnym krokiem jest przestać obwiniać się za to, co się stało i zacząć brać odpowiedzialność za własne działania i uczucia. Możesz czuć się winny z powodu swojego przeszłego zachowania lub wyborów, ale to nie znaczy, że byłeś odpowiedzialny za spowodowanie tego lub uniemożliwienie zmiany. Nie można zmienić rzeczy z przeszłości; można jednak wykorzystać nową wiedzę o sobie i innych, aby podejmować lepsze decyzje w teraźniejszości.

Wprowadzanie zmian

Ostatni krok w terapii polega na wprowadzeniu zmian w swoim życiu w oparciu o to, czego nauczyłeś się podczas sesji terapeutycznych oraz pomiędzy wizytami u terapeuty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*