Rozrusznik jest urządzeniem, które służy do rozruchu silnika samochodu. Z czasem urządzenie może przestać działać poprawnie, konieczna jest wtedy jego regeneracja. Na czym polega regeneracja rozrusznika? Sprawdź poniżej.
Rozrusznik samochodowy to inaczej szczotkowy silnik prądu stałego. Doprowadza energię elektryczną z akumulatora i zamienia ją – mechaniczną. Dzięki temu wirnik, czyli koło zamachowe silnika samochodowego się obraca. Uzyskuje odpowiednią prędkość, to sprawia, że start jednostki napędowej jest możliwy. Rozrusznik składa się z takich elementów jak:
-Obudowa,
-Stojan,
-Wirnik z nawiniętym uzwojeniem,
-Szczotko – trzymacz ze szczotkami węglowymi,
-Włącznik elektromagnetyczny,
-Zespół sprzęgający.
Należy przeprowadzić regenerację rozrusznika, gdy urządzenie nie będzie działać sprawnie. Regeneracja umożliwia usunięcie usterek poprzez wymianę poszczególnych części albo naprawę ich. Przed regeneracją rozrusznika, jest – zdemontowany z samochodu, a następnie sprawdzane są przyczyny usterki urządzenia. Za pomocą miernika jest wykonywana ocena organoleptyczna. Zdarza się, że konieczne jest rozebranie go na poszczególne części. Obudowa oraz jej pozostałe elementy zostają oczyszczone, piaskowane i malowane. Jeśli szczotki węglowe są zużyte, wymieniane są na nowe. Jeśli szukasz profesjonalnej regeneracji wirnika, sprawdź ofertę dostępną na stronie internetowej: https://www.shop.bendiks.pl/.