Mydło Aleppo – świetny sposób na zadbanie o swoją cerę

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się naturalne produkty do pielęgnacji skóry ciała oraz twarzy. Odejście od pełnych szkodliwych substancji i sztucznych barwników produktów nie tylko pozytywnie oddziałuje na nasz organizm, ale także przyczynia się do wspierania środowiska. Szczególne uznanie zdobyły mydła Aleppo. Ich skład oraz prostota wykonania sprawiają, że nadają się do pielęgnacji nawet najbardziej problematycznej cery.

Skład mydła oraz jego właściwości

Naturalne mydło Aleppo jest jednym z najstarszych produktów do mycia ciała o bardzo długiej historii i tradycji wytwarzania. Jego nazwa pochodzi od syryjskiej miejscowości, w której po dziś dzień produkuje się właśnie ten produkt. W składzie zawiera ono jedynie oliwę z oliwek znaną ze swoich właściwości nawilżających oraz olej laurowy, który oczyszcza, chroni i dezynfekuje.

To połączenie idealnie nadaje się do pielęgnacji nawet tej najbardziej wrażliwej skóry, ponieważ nie podrażnia ani nie wywołuje reakcji alergicznych. Zapobiega także nadmiernemu wydzielaniu sebum, dlatego osoby z problematyczną cerą tłustą raz na zawsze pożegnają się z nielubianym świeceniem w strefie T. Mydła Aleppo nadają się także do walki z niechcianymi niedoskonałościami, takimi jak łuszczyca, trądzik, czy egzema.

Jak używać mydła Aleppo?

Zaleca się, aby Aleppo używać raz dziennie, najlepiej rano. Warto pamiętać o tym, że posiada ono odczyn zasadowy, dlatego też po każdym umyciu twarzy należy użyć produktu tonizującego lub hydrolatu. Mydła możemy stosować także jako pianki do golenia lub delikatne środki do prania ubrań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*