Modny wystrój kuchni – o czym warto pamiętać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Modna kuchnia to coś, o czym marzy gospodarz każdego domu. Aby z przygotowywanych tu posiłków wydobyć pełnię smaku, w pomieszczeniu musi panować twórcza atmosfera. Przedmiotami, które jej służą, są nie tylko praktyczne meble, lecz również efektowne dodatki. Estetyka tego wnętrza ma ogromne znaczenie. To ona ostatecznie przesądzi o tym, jak wiele czasu będziemy tu spędzać. Podpowiadamy, w jaki sposób urządzić kuchnię, by odzwierciedlała najnowsze trendy.

Kuchenne okno na świat

Jeżeli tylko nasza kuchnia jest samodzielnym pomieszczeniem i posiada przynajmniej jedno okno, na początku skupmy się właśnie na tym elemencie. Okna są integralną częścią każdego wnętrza i nie powinny być traktowane po macoszemu. Wybierzmy zatem efektowne karnisze do kuchni, które podkreślą jej niepowtarzalny styl. Do wyboru mamy przeróżne modele, ale te najmodniejsze wykonane są z naturalnego drewna. Jego rodzaj oraz kolor dobierzmy do kuchennych mebli. Inną opcją, idealnie pasującą do nowoczesnej kuchni, są karnisze metalowe. Zawieśmy na nich delikatne firanki oraz zasłony kontrastujące resztę pomieszczenia.

Stylowe dodatki

Oświetlenie ma ogromne znaczenie w każdej kuchni. To ono nadaje temu wnętrzu odpowiedni nastrój. Jedno źródło światła z pewnością nie wystarczy. Obok głównego żyrandola, najlepiej wiszącego, postawmy również na lampy boczne oraz punktowe. Inspiracji zarówno w kwestii oświetlenia, jak i pozostałych dodatków, możemy szukać na tej stronie: https://www.ibelo.pl/. Jeśli chodzi natomiast o kolorystykę, w modzie jest obecnie przede wszystkim prostota w postaci bieli oraz czerni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*