Jakich błędów w aranżacji ogrodu unikać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie jest łatwo znaleźć odpowiednią równowagę między stylem, a funkcjonalnością. Kluczem jest upewnienie się, że nie wpadniesz w żaden z tych powszechnych błędów w projektowaniu ogrodu.

Niewystarczające planowanie

Projektowanie ogrodu to nie tylko wyznaczanie przestrzeni i sadzenie w niej roślin. Chodzi również o to, jak chcesz wykorzystać swój ogród, jaki styl wybierasz i ile czasu masz na to poświęcić. Jeśli zamierzasz spędzać weekendy na koszeniu trawników, to może wyszukany kwietnik nie jest dla Ciebie.

Tworzenie projektu, który nie pasuje do Twojego stylu życia

Spędzanie czasu w ogrodzie ma być relaksujące, a nie stresujące! Jeśli więc ciągle martwisz się o to, że twoje dzieci mogą się skaleczyć lub potknąć o ławkę do sadzenia, która już od miesięcy zbiera liście, to być może nadszedł czas na ponowne zaplanowanie…

Niebranie pod uwagę pogody

Jeśli mieszkasz w klimacie, w którym sezon ogrodniczy jest krótki (lub nie ma go wcale), nie ma sensu wydawać pieniędzy na te piękne krzewy róż, jeśli nie przetrwają wystarczająco długo, by zakwitnąć! 

Jeśli chcesz uniknąć potencjalnych przyszłych problemów odwiedź witrynę: https://www.garden-service.pl/oferta/projektowanie-ogrodow-szczecin-garden-service/ i skorzystaj z pomocy doświadczonych specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*