Jak zdrowo przybrać na wadze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak się okazuje, problematyczne jest nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także i przybranie na wadze. W obu przypadkach, zarówno zbyt niska jak i zbyt wysoka masa ciała z pewnością nie przyczyniają się do zachowania dobrego stanu zdrowia. Podobnie jak przy nadwadze, tak i niedowaga wymaga porady specjalisty – z tym problemem najlepiej udać się do dietetyka. To właśnie on wskaże, co jeść aby przytyć i powrócić do dobrego zdrowia.

O czym należy pamiętać przy zdrowym zwiększaniu masy ciała?

Podobnie jak odchudzanie, tak i przybieranie na wadze wymaga racjonalnego podejścia, mającego na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo organizmu. Wymaga to ścisłego przestrzegania pewnych reguł. Sumienność w tym przypadku przynosi po pewnym czasie oczekiwane efekty.

Przede wszystkim bardzo ważne jest regularne jedzenie. Zgodnie z zaleceniami dietetyków posiłki powinny być spożywane w odstępie nie dłuższym niż co 3-4 godziny. Dzięki temu organizm otrzymuje regularny dopływ energii i nie musi sięgać do jej zapasów. Dodatkowo dla osób chcących zwiększyć masę ciała polecana jest zmiana nawyków żywieniowych, polegająca między innymi na znaczącym wzbogaceniu spożywanych posiłków w białko oraz węglowodany złożone. W związku z tym w codziennym menu należy umieścić produkty takie jak:

– chude mięsa (bogate w białko, ze znikomą ilością tłuszczu),

– jajka,

– ryby,

– nabiał (im mniej przetworzony tym lepiej),

– kasze,

– pełnoziarniste pieczywo i makarony.

Warto dbać także o smak potraw. Smakowite jedzenie często pobudza apetyt, co znacząco ułatwi regularne spożywanie posiłków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*