Sprzęt wykorzystywany w przemyśle znacznie różni się od tego, który spotkać możemy w naszych mieszkaniach i domach. Przede wszystkim opiera się on na wysokiej dokładności pracy, lub też stosowaniu bardzo wysokich sił. Urządzenia są tworzone tak, by możliwe było ich dogłębne serwisowanie. Jeżeli skomplikowana maszyna się zepsuje, nie zawsze można po prostu kupić nową, ponieważ jest ona warta ogromne pieniądze. Stąd muszą być zaimplementowane takie rozwiązania, by zawsze możliwa była naprawa.
Współcześnie produkowany sprzęt do wykorzystania w przemyśle jest zaprojektowany tak, by składał się z przynajmniej kilku powiązanych ze sobą podzespołów. Na przykład maszyna do obróbki elementów metalowych posiada osobny moduł silnikowy, przekładniowy, a także zawierający same ostrza. Są one połączone ze sobą w całość za pomocą śrub, nakrętek, wkrętów i tak dalej. Dzięki powyższemu zyskujemy możliwość łatwego rozłożenia urządzenia na kawałki, wymiany uszkodzonych podzespołów i złożenia w całość. Części zamienne można znaleźć praktycznie w każdej hurtowni metalowej, np. tutaj: https://www.kristal.net.pl/.
Gdy sprzęt jest rozmontowywany dla wykonania czynności serwisowych lub naprawczych, ważne jest jego poprawne ponowne złożenie. W przeciwieństwie np. do domowej wiertarki, która źle skręcona najwyżej nie zadziała, tutaj na pierwszy rzut oka wszystko może pracować poprawnie, ale znacznie ucierpi precyzja działania. W żadnej gałęzi przemysłu nie można sobie na to pozwolić. Dlatego też w urządzeniach stosowane są różne rozwiązania, które mają za zadanie ułatwić prawidłowe złożenie. Są to na przykład kołki walcowe, które pełnią tutaj rolę elementów ustalających pozycję różnych podzespołów względem siebie. Nieprawidłowe skręcenie maszyny nie jest możliwe, ponieważ części po prostu nie będą do siebie fizycznie pasować.