Jak szukać części samochodowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód osobowy to mechanizm niezwykle skomplikowany, składający się z bardzo wielu podzespołów. Dlatego też wskutek codziennej eksploatacji w zróżnicowanych warunkach poszczególne jego części ulegają nierzadko uszkodzeniu, awariom albo naturalnemu zużyciu. W takiej sytuacji właściciel pojazdu musi zaopatrzyć się w zupełnie nowe elementy wymienne. Jeśli interesują nas oryginalne części samochodowe Audi jest jedną z tych marek, do których zdecydowanie najłatwiej je dokupić. 

Katalog internetowy to idealne miejsce

W poszukiwaniu części oryginalnych lub zamienników do samochodów osobowych warto w pierwszej kolejności zajrzeć do internetu, gdzie mamy do dyspozycji liczne katalogi, a także rozbudowane bazy profesjonalnych hurtowni motoryzacyjnych. Oczywiście mnóstwo interesujących elementów w dobrym stanie znajdziemy również na portalach ogłoszeniowych. Problemem jest jednak często to, w jaki sposób wyszukać tę właściwą, idealnie dopasowaną do naszego auta część w gąszczu innych (w pełni kompatybilną). Tutaj ogromne znaczenie ma zarówno marka naszego pojazdu, jak i jego konkretna wersja, data produkcji, wyposażenie i moc silnika.

Najlepiej posługiwać się po prostu numerem VIN, nadanym samochodowi przez jego producenta. Jest on zazwyczaj zlokalizowany na karoserii – kilka centymetrów nad miejscem, w którym szyba styka się z deską rozdzielczą. Dzięki niemu możemy bez większego problemu sprawdzić w internetowej bazie wymienione powyżej informacje, na podstawie których precyzyjnie określimy wersję naszego auta. A to z kolei pozwoli nam jak najlepiej dopasować poszukiwany element. Jeśli naszym celem są oryginalne części samochodowe Seat, BMW i Audi to marki, do których znajdziemy je wyjątkowo szybko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*