Jak funkcjonalnie urządzić dużą łazienkę

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przypadku dużych łazienek pojawia się zwykle problem, jak funkcjonalnie urządzić dużą łazienkę, aby była estetyczna i nie sprawiała wrażenie pustej, zimnej i nieprzyjaznej dla oka przestrzeni. Trzeba pomyśleć o ważnych strefach, by stworzyć funkcjonalne i piękne wnętrze.

Strefa relaksu

Wanna czy prysznic? W przypadku dużej łazienki problem ten można skutecznie rozwiązać wybierając i wannę i prysznic. Elegancka i nowoczesna wanna owalna pozwoli na relaks i odpoczynek po ciężkim dniu. Można ją umieścić tuż obok okna, zwłaszcza jeśli widok z niego pozwala się rozmarzyć. Na szybką kąpiel pozwoli prysznic. Najlepiej umieścić go w pobliżu wanny, aby te elementy wyposażenia wnętrza utworzyły tzw. strefę mokrą. To miejsce najlepiej wykafelkować. Pozostała część łazienki z powodzeniem może zostać pomalowana farbami przeznaczonymi do łazienek, o podwyższonej odporności na wilgoć. Nawet szybka kąpiel pod prysznicem może być niezwykle odprężająca. Duży wpływ na to ma wybór baterii prysznicowej. Aktualne trendy i technologia sprawiły, że w sklepach znajdziemy różne baterie do prysznica pasujące do każdego stylu łazienki.

Strefa przechowywania

W dużej łazience można pozwolić sobie na przechowywanie wszelkich akcesoriów łazienkowych, np. ręczników, czy też tak oczywistych produktów jakimi są detergenty. Do przechowywania w łazience idealnie sprawdzą się pojemne szuflady.

Strefa pralni

Jeśli w naszym wnętrzu brak osobnego pomieszczenia wydzielonego na pralnię, konieczne będzie umiejscowienie pralki w łazience. Duża łazienka na to pozwala. By zachować bardziej relaksacyjny klimat, pralka może zostać oddzielona od pozostałej części łazienki ścianką działową lub jej fragmentem. Nad pralką lub jeśli miejsce pozwala obok niej można umieścić suszarkę bębnową. Idealnie, jeśli zmieści się tam także tradycyjna suszarka wisząca lub stojąca. Nie wszystkie ubrania nadają się do suszenia w suszarkach bębnowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*