Gdzie warto zamontować oświetlenie LED?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie LED to coraz bardziej popularne źródło światła w domu. Służy zarówno jako oświetlenie ogólne, jak i punktowe. Lampy LED niosą za sobą wiele zalet – przede wszystkim energooszczędność i trwałość. Najważniejsze miejsca, w których warto zastanowić się nad oświetleniem LED to salon, łazienka, kuchnia.

W salonie

Salon to miejsce, w którym lubimy zrelaksować się po pracy czy też przyjąć gości. Na rynku znajdziemy już bez problemu źródła światła LED, które są zamiennikami najpopularniejszych tradycyjnych żarówek o mocy 40 i 60 W. Możemy je więc zastosować do oświetlenia ogólnego w salonie, tym bardziej, że w najnowszych modelach światło emitowane jest wszystkich kierunkach.

Drugą opcją jest oświetlenie punktowe. Można stworzyć unikalny nastrój, montując LED-y jedynie nad kanapą, przy wejściu czy nad podwieszanym sufitem. Ciekawym pomysłem jest wyeksponowanie wyposażenia, np. ciekawego obrazu, oświetlając go od góry. Lampy te można sprawdzić na https://sklep.profiled.pl/.

W łazience

Oczywiście podstawową funkcją byłoby doświetlenie pomieszczenia. Światło z diod LED naturalnie odwzorowuje barwy i jest odpowiednio jasne, zatem bez problemu można przy nim wykonać perfekcyjny makijaż czy też wszelkie zabiegi kosmetyczne.

Należy tu zwrócić uwagę, aby montowane oświetlenie było przystosowanie do pomieszczeń wilgotnych. Inną możliwością jest specjalne podświetlenie kafelków na ścianie czy podłodze, podświetlenie wanny od dołu czy też lustra dookoła na jakiś wybrany, szalony kolor.

W kuchni

Oświetlenie w kuchni musi być ładne i funkcjonalne. Posiłek często przygotowujemy kilka godzin, do tego dochodzi czas jedzenia czy zmywania, zatem ważna jest również energooszczędność. Ciekawym rozwiązaniem jest podświetlenie szafek od dołu specjalną listwą LED lub punktowym oświetleniem. Stworzy to zarówno ciekawy klimat, jak i dobre oświetlenie blatu roboczego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*