Funkcjonalny pokój dla niemowlaka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjście na świat niemowlęcia jest dla rodziców wspaniałym wydarzeniem. Sytuacja ta wymaga jednak podjęcia konkretnych kroków w celu zapewnienia maluszkowi optymalnego poziomu komfortu i bezpieczeństwa. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza odpowiednie wyposażenie pokoju dla dziecka, tak aby był w pełni funkcjonalny. Jednym z zalecanych elementów wystroju jest kolorowy baldachim przeznaczony do zamontowania nad łóżeczkiem, który stanowi zasłonę chroniącą niemowlę przed promieniami słońca i owadami. Taką konstrukcje kupimy m.in. na https://lulando.pl/pol_m_POKOJ-DZIECKA_BALDACHIMY-5525.html.

Ergonomiczne meble to nie wszystko 

Pokój niemowlęcia powinien być ładny, ale też przyjazny dla mamy, która będzie w nim wykonywała różne czynności. Niezbędne są przede wszystkim odpowiednie meble, takie jak łóżeczko z regulowaną wysokością posłania (z wygodnym i miękkim materacem), pojemna komoda na ubranka i podręczne akcesoria, fotel z oparciem i podnóżkiem, a także regał z półkami na pieluchy oraz kosmetyki. Nie obejdzie się ponadto bez przewijaka, który może być zintegrowany z łóżeczkiem, ewentualnie z komodą. Poza tym warto wyposażyć wnętrze w niezwykle przyjemny w dotyku koc Minky, dywan z wysokim włosiem i stylową lampkę z żarówką o stosunkowo niewielkiej mocy, emitującą relaksujące i wyciszające światło o barwie ciepłej. Pozostałe przydatne elementy to m.in.:

– rolety okienne zapewniające optymalny poziom intymności (ochrona przed promieniami słońca i wścibskim wzrokiem z ulicy)

– nawilżacz powietrza

– zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych do delikatnej skóry

– odtwarzacz muzyczny do puszczania cichych, kojących zmysły dźwięków

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*