Dlaczego warto posłać swojego malucha do żłobka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy rozważasz wysłanie swojego malucha do przedszkola, bądź żłobka? To może być trudna decyzja dla wielu rodziców. Możesz się martwić o to, czego Twoje dziecko doświadczy w opiece dziennej, lub możesz mieć obawy o to, czy ona jest odpowiednio nadzorowana i prowadzona przez tego typu instytucje. Pod tym względem, warto się upewnić i wybrać właściwy żłobek Łódź Chojny to miejsce, gdzie można znaleźć rekomendowane placówki, w których dobrze będą czuć się Twoje dzieci.

Kilka powodów, dla których wysłanie dziecka do dziennej opieki jest dobrym pomysłem

To jest dobre dla nich

Maluchy uczą się najlepiej poprzez zabawę i interakcję z rówieśnikami. Uczą się również, jak zachowywać się w sytuacjach społecznych, jak dogadywać się z innymi dziećmi, jak się dzielić i jak dobrze bawić się z innymi.

To jest dobre dla Ciebie

Otrzymasz trochę czasu w ciągu dnia, abyś mógł wykonać prace domowe, załatwić sprawy lub po prostu odpocząć od bycia mamą lub tatą przez cały czas.

Opieka dzienna pomaga rozwijać umiejętności społeczne

Twój maluch nauczy się jak wchodzić w interakcje z innymi dziećmi w jego wieku i odkryje jak zabawne może być, gdy wszyscy bawią się razem! Ona także uczy się jak dzielić się zabawkami i bawić się dobrze z innymi – ważna umiejętność dla późniejszych lat szkolnych, kiedy ma więcej przyjaciół na zabawie lub przyjęciach urodzinowych.

Pomaga to zapobiegać problemom z zachowaniem w późniejszym okresie życia. 

Jeśli nie poświęcisz dziecku wystarczająco dużo uwagi, gdy jest jeszcze małe, może zacząć zachowywać się dziwnie, gdy osiągnie wiek dorosły.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*