Dlaczego warto obudować swój kominek?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kominek jest centralnym punktem każdego pomieszczenia. Dodaje ciepła i charakteru do domu, jednocześnie zmniejszając rachunki za ogrzewanie. Jednakże, kiedy dodajesz kominek do swojego domu, musisz być pewien, że jest on bezpieczny i funkcjonalny.

Ale jeśli nie podejmiesz kroków, aby chronić resztę domu przed ogniem, kominek może stać się zobowiązaniem zamiast atutem. Dlatego tak ważne jest, aby obudować kominek szklanymi drzwiami lub płytami.

Oto kilka powodów:

Utrzymuje z dala gruz i owady

Kominki często znajdują się w pobliżu okien i drzwi, co sprawia, że są narażone na latające odłamki podczas burzy lub owady przyciągane przez światło. Jeśli iskra wyląduje na podłodze, może spowodować pożar, który rozprzestrzeni się na cały dom. Obudowy kominka mogą temu zapobiec, utrzymując zanieczyszczenia i owady z dala od kominka.

Ochrona przed rozprzestrzenianiem się ognia

Kominek może powodować rozprzestrzenianie się ognia w całym domu, jeśli nie jest odpowiednio obudowany szklanymi drzwiami lub panelami. Obudowy kominkowe pomagają zapobiegać temu zjawisku poprzez uniemożliwienie iskrom wylatującym z kominka i lądującym na pobliskich powierzchniach.

Zapewnia bezpieczeństwo dzieciom

Dzieci mogą mieć pokusę wspinania się przez barierę przed kominkiem – zwłaszcza jeśli jej nie ma – narażając się na ryzyko obrażeń lub nawet śmierci, jeśli wpadną w płomienie. Obudowanie kominka zapobiegnie tego typu wypadkom.

Zmniejsza ona uszkodzenia spowodowane dymem na ścianach i suficie nad otworem kominkowym

Dym dostaje się przez szczeliny pomiędzy polanami w otwartym palenisku i gromadzi się wewnątrz, zanim wydostanie się przez otwory wentylacyjne lub szczeliny wokół drzwi lub okien – czasami powodując poważne uszkodzenia sadzy na ścianach i sufitach powyżej. Jeśli masz kominek, który nie jest używany zbyt często, powinieneś rozważyć jego obudowę. Zapobiegnie to przedostawaniu się dymu do domu i powodowaniu uszkodzeń ścian, sufitów i wyposażenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*