Co postawić na stole podczas uroczystej kolacji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uroczysta kolacja zaplanowana w domu czy też restauracji, wymaga wcześniejszego przygotowania odpowiedniego nakrycia stołu. Dobrze dobrane dekoracje sprawiają, że zachęca on gości do jedzenia, a cała kolacja przebiega w przyjemnej atmosferze. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie nakrycia do stylu, jaki panował będzie podczas posiłku. Elegancko prezentujący się stół, to podstawa uroczystych kolacji.

Elegancja na stole

Podczas przygotowywania stołu do uroczystej kolacji należy pamiętać, aby nie przesadzić z ilością znajdujących się na nim dekoracji. Zbyt duża ilość elementów może przytłoczyć, prezentując się przy tym mało atrakcyjnie. Ważny jest minimalizm i elegancja, którą uzyskać można na przykład przy pomocy nowoczesnych świeczników. Najczęściej wybierane są te szklane, których dużą zaletą jest to, iż pasują one do każdego wnętrza. Proste świeczniki w kształcie kielichów, pozwalają na stworzenie niepowtarzalnych dekoracyjnych aranżacji, które będą zachwycać gości. Różnorodność wśród kolorów i wzornictwa tego typu elementów sprawia, że można je dopasować do każdego rodzaju pomieszczenia.

Dobrym wyborem mogą okazać się także świeczniki metalowe, lub w stylu glamour. Do tego rodzaju dekoracji, dobrać można także świece zapachowe, dzięki którym podczas kolacji, w pomieszczeniu będzie unosił się piękny zapach. Gustowne świeczniki połączone ze świecami stołowymi, to bardzo praktyczna ozdoba każdego przyjęcia, która podkreśli piękno i elegancję zastawionego stołu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*