Czym kierować się przy wyborze zamka do drzwi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zamek do drzwi to nie tylko element dekoracyjny, ale także część, która w przypadku drzwi wejściowych musi zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Zamki powinny także być funkcjonalne oraz praktyczne. Warto wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania tych elementów.

Jak wybrać najlepszy zamek do drzwi?

W pierwszej kolejności trzeba przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki sposób montażu będzie najbardziej odpowiedni. Do drzwi wejściowych najlepiej sprawdzi się zamek wielopunktowy, w przypadku którego przy użyciu jednego klucza uruchamia się kilka zasuw na raz. Dzięki temu zapewniają one wysoki poziom bezpieczeństwa. Na rynku można także znaleźć modele wpuszczane, czyli montowane wewnątrz drzwi. Trzeba także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jest on otwierany od wewnątrz. Najlepiej, aby była to gałka lub pokrętło, które umożliwią sprawne jego otwarcie, co jest bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Duży wybór zamków można znaleźć na stronie https://www.sparta.com.pl/pl/zamki. Dostępne są na niej różnego rodzaju akcesoria od sprawdzonych producentów. W bogatej ofercie znaleźć można także zamki specjalistyczne, np. przeciwpożarowe.

Wybierając zamek do drzwi warto także zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został on wykonany. Powinien być solidny oraz trwały, ale jednocześnie praktyczny i łatwy w użytkowaniu. Jest to bardzo eksploatowana część, więc musi być odporna na różnego rodzaju uszkodzenia. Dobry zamek do drzwi powinien być pokryty warstwą cynku, niklu, mosiądzu lub wykonany ze stali nierdzewnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*