Co zrobić, gdy włosy często się plączą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Splątane włosy to problem wielu kobiet. Dotyka on przede wszystkim pań, których kosmyki są długie w związku z czym łatwo się plączą. Niestety, w skrajnych przypadkach pojawiają się kołtuny, których nie da się rozczesać i konieczne staje się ich obcięcie. W jaki sposób można sobie poradzić z plączącymi się włosami? 

Odpowiednia pielęgnacja

Aby włosy się nie plątały należy o nie odpowiednio dbać. Konieczne jest regularne podcinanie końcówek oraz odpowiednia pielęgnacja. Istotny jest przemyślany dobór kosmetyków. Za podstawę należy uznać szampon ułatwiający rozczesywanie. Używanie takiego produktu pomaga zapobiec nadmiernemu plątaniu się kosmyków podczas mycia. 

Warto postawić również na inne produkty, jak choćby odżywki. Świetnie sprawdza się regularne olejowanie włosów oraz emulgowanie ich maską. Dobrym pomysłem może okazać się również wcieranie w końcówki włosów olejku z dodatkiem silikonów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest systematyczność.  

Przyrząd do czesania

Wiele kobiet nie ma świadomości, że na stan ich włosów wpływają nie tylko używane na co dzień kosmetyki, ale także przyrządy służące do czesania. Na rynku dostępne są specjalne szczotki oraz grzebienie, które umożliwiają rozplątywanie włosów. Mają one szeroko rozstawione zęby, dzięki czemu nie ciągną kosmyków. Istotny jest również sposób czesania włosów. Nie należy ich szarpać, takie działanie może je bowiem uszkodzić. Włosy powinno się czesać delikatnie, zaczynając od końcówek, z czasem kierując się do ich nasady.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*