Co firma transportowa może wziąć w leasing?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing to bardzo elastyczna forma finansowania i w firmie transportowej pozwala na wyposażenie w niemal cały potrzebny sprzęt. Każdy przypadek będzie oczywiście podlegał indywidualnej ocenie, ale w niektórych sprawach leasing będzie oczywistym wyborem.

Przede wszystkim samochody

Najbardziej istotne dla firmy transportowej są oczywiście samochody ciężarowe. Na stronie https://ajbfinance.pl/leasing/samochodow-ciezarowych  można przeczytać więcej na temat formalności związanych z leasingiem pojazdów, ale warto wiedzieć, że w tym przypadku kuszące będą przede wszystkim niska opłata wstępna i przewidywalność kosztów związanych z leasingiem. Od strony formalnej leasing samochodu ciężarowego jest dość skomplikowany i użytkowanie takiego pojazdu może być objęte pewnymi ograniczeniami, które ustala się indywidualnie. Samo zawarcie umowy i jej realizacja nie stanowią jednak wyzwania i pozwalają maksymalnie skrócić czas potrzebny na wprowadzenie firmy w stan pełnej gotowości.

Wyposażenie dodatkowe

Leasing bez BIK pozwala także na wyposażenie w cały sprzęt pomocniczy, a więc komputery, na których spedytorzy będą planowali trasy, dodatkowe wyposażenie biura lub samochodów, w leasing można też coraz częściej wziąć choćby flagowe modele telefonów dla kierowców. Tutaj decyzja będzie zależała od wyceny przedmiotów i warunków finansowania, niemniej technicznie jest to możliwe i wiele firm transportowych działa w większości na mieniu, które zostało sfinansowane właśnie w ramach leasingu. Jeśli firma transportowa rozrasta się i tworzy własną bazę warsztatową, to i jej wyposażenie często można wziąć w leasing.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*