Cięcie plazmą CNC – jakie są zalety tej metody?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cięcie plazmą CNC jest jedną z najpopularniejszych metod cięcia stali i innych metali. Proces ten wykorzystuje sterowany komputerowo palnik do przecinania metalu. Cięcie plazmowe CNC jest nie tylko szybsze niż cięcie ręczne, ale również daje dokładniejsze wyniki.

Prędkość

Cięcie plazmowe CNC może znacznie zwiększyć wydajność Twojego sklepu. Dzięki tej metodzie można ciąć materiały znacznie szybciej niż przy użyciu ręcznego przecinaka. Eliminuje się również wiele zmarnowanych ruchów, które występują podczas korzystania z ręcznej przecinarki, więc oszczędność czasu jest jeszcze większa niż przy porównywaniu prędkości obu maszyn. Ponadto, ponieważ przecinarki plazmowe CNC są sterowane komputerowo, łatwo jest ustawić wiele cięć na jednym kawałku materiału jednocześnie – coś, co byłoby bardzo trudne do wykonania przez ludzkiego operatora tak szybko i dokładnie.

Wszechstronność 

Przecinarki plazmowe mogą wykonywać cięcia w różnych metalach, a także tworzywach sztucznych, aluminium, brązie i innych materiałach, które mogą być wykorzystywane w przemysłowych procesach produkcyjnych.

Dokładność

Przecinarki plazmowe CNC są niezwykle dokładne w porównaniu z ręcznymi przecinarkami, ponieważ wykorzystują oprogramowanie CAD/CAM do kontrolowania miejsca i głębokości każdego cięcia w materiale na podstawie tego, co powiesz na ekranie komputera. Ręczne przecinarki nie mogą tego zrobić, ponieważ polegają na wzrokowej percepcji i ocenie operatora; jednak te umiejętności pogarszają się z czasem, gdy pojawia się zmęczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*