Z czego składa się standardowy strój do uprawiania sportów wodnych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty wodne to pojemny termin, który obejmuje wiele odmian aktywności zarówno treningowych, jak i rekreacyjnych. Wiele jest też rodzajów wyposażenia umożliwiających ich uprawianie. Aktywności te wiążą się też z koniecznością posiadania dedykowanych kostiumów. Sporty wodne można uprawiać w różnych warunkach. Wiele z nich może mieć miejsce w krytych pływalniach, w których utrzymywany jest optymalny poziom temperatury. Inną kwestią jest aktywność na otwartym powietrzu – w takim przypadku strój musi umożliwiać przetrwanie w chłodnej często wodzie. 

Strój do pływalni

Cieplarniane warunki krytych basenów powodują, że nie ma potrzeby nadmiernego inwestowania w kostium. W przypadku mężczyzn wystarczy, by były to zwykłe majtki kąpielowe lub przylegające bokserki. Kobiety zaś zakładają jedno lub dwuczęściowy strój kąpielowy. Nieodłącznym, wymaganym w większości obiektów elementem ubioru jest czepek kąpielowy. 

Warstwa izolacyjna

Sytuacja komplikuje się, kiedy podejmuje się aktywność związaną z wodą na otwartych akwenach. Zwykle potrzebny jest wtedy szczególny typ ubrań, jakimi są neopreny. Ich popularna nazwa bierze się od tworzywa, z którego są wykonane. Kostiumy mają strukturę pianki i pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury ciała, nawet w bardzo niesprzyjających warunkach. Z reguły posiadają formę jednoczęściowego trykotu, istnieją też spodenki i górne części, wykonane z tego samego materiału. Przy niższych temperaturach dobrym pomysłem może być uzupełnieniem tego stroju piankowymi elementami, chroniącymi kończyny i głowę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*