W jaki sposób można łatwo sprzedać swoje mieszkanie, nawet to zadłużone?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dług na mieszkaniu to jedna z największych przeszkód w jego sprzedaży. Nie jest ono jednak nie do pokonania.

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz zmniejszyć zadłużenie na mieszkaniu i nadal uzyskać za nie dobrą wartość przy sprzedaży. Oto kilka wskazówek:

Pozbądź się podatków od nieruchomości

Jeśli jesteś winien podatki od nieruchomości, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest próba ich całkowitego spłacenia lub przynajmniej poczynienie ustaleń z władzami podatkowymi, aby je zmniejszyć. Dzięki temu obniżysz swój dług i zwiększysz wartość swojego mieszkania.

Sprzedaż innych aktywów

Być może uda się sprzedać inne aktywa, takie jak samochody czy meble, aby spłacić część zadłużenia za mieszkanie. Jeśli w tych przedmiotach znajduje się jakikolwiek kapitał własny, należy wykorzystać te pieniądze na spłatę kredytu hipotecznego w budynku mieszkalnym. To zmniejszy jego wartość, ale także zmniejszy jego obciążenie długiem i ułatwi Ci jego szybką sprzedaż bez konieczności czekania na kupującego, który ma wystarczające fundusze dostępne dla zaliczki lub nawet jawnej ceny zakupu.

Rozważ refinansowanie

Inną opcją jest refinansowanie z innym kredytodawcą lub instytucją finansową, która zapewni lepsze warunki niż to, co już masz w miejscu z obecnego banku lub unii kredytowej. Niektórzy kredytodawcy specjalizują się w refinansowaniu nieruchomości komercyjnych, takich jak mieszkania.

Gdybyś jednak zdecydował się na sprzedaż nieruchomości, to warto podjąć współpracę ze skupem nieruchomości.

Dlaczego warto skorzystać z usługi skupu nieruchomości?

a) Rozumieją rynek nieruchomości; wiedzą, czego szukają kupujący i upewnią się, że Twoje mieszkanie zostanie szybko sprzedane;

b) Pomogą w negocjacjach z potencjalnymi kupcami i zajmą się wszystkimi formalnościami związanymi z procesem sprzedaży (np. dowiedzą się, ile pieniędzy należy dać jako zaliczkę);

c) Współpracują z różnymi bankami, które oferują korzystne warunki dla osób chcących kupić mieszkanie za ich pośrednictwem.

W wielu sytuacjach może być wręcz konieczna taką pomoc, jaka oferowana jest przez skup nieruchomości Poznań pod tym względem, ma wiele firm, które specjalizują się w tym i możesz polegać na ich [profesjonalnym wsparciu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*