W jaki sposób chronić słomę przed warunkami atmosferycznymi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby chronić słomę przed warunkami atmosferycznymi, można użyć dużej plandeki do przykrycia wszystkich bel, a następnie mocno ją związać. Bele powinny być przykryte jak najbardziej równomiernie, w przeciwnym razie nie będą schły równomiernie i całkowicie. Możesz również użyć dużego kawałka płótna, które będzie działać równie dobrze. Jeśli masz dostęp do dużej szopy lub stodoły, jest to prawdopodobnie najlepsza opcja do suszenia bel słomy.

Co warto wiedzieć?

Aby chronić słomę przed warunkami atmosferycznymi, należy przykryć ją plandeką lub umieścić w budynku takim jak stodoła. Używanie trawy/słomy, która została wysuszona i zakonserwowana przed przechowywaniem jest również korzystne dla utrzymania słomy przed spleśnieniem i wzrostem chwastów. Ochrona słomy przed pogodą jest trudnym zadaniem, ponieważ może ona zostać zdmuchnięta przez wiatr. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić swoje bele siana w takich sytuacjach. Na przykład, można umieścić bele słomy wewnątrz budynku, takiego jak stodoła, który jest chroniony przed wiatrem. Inną alternatywą jest zbudowanie jakiegoś rodzaju schronienia wokół bel siana, tak aby były one osłonięte przed zdmuchnięciem podczas burzy.

-Umieść bele siana w stodole lub innym budynku, jeśli to możliwe. To pomoże chronić je przed pogodą i utrzymać zwierzęta z nich, jak również.

-Pokryć bele siana włókniną lub innym rodzajem pokrycia, które jest wystarczająco trwałe, aby wytrzymać silne wiatry. Możesz również użyć metalowych palików do przytrzymania krawędzi plandeki, aby nie rozwiała się. Więcej informacji można znaleźć na tej witrynie https://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/otulina-do-slomy-2/toptex,p76931234.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*