Szybkie i tanie przeprowadzki firm

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firmy nie lubią przenosić się w nowe miejsca, lecz czasami dynamiczny rozwój działalności nie pozostawia im innego wyjścia. Lubią oczywiście zamawiać szybkie i tanie przeprowadzki oferowane przez spółki transportowe. Jednak nawet wtedy część zadań muszą wykonać samodzielnie.

Przygotowania

Przeprowadzki firmy wymagają ustalenia dokładnego terminu, bo firma musi mieć odpowiedni czas na przygotowanie się do całego procesu. Wszystko zależy od wielkości przedsiębiorstwa. Jedne podmioty mogą być gotowe po kilku godzinach, a inne dopiero po kilku dniach. Nie zostawiajmy więc ustalenia terminu na ostatnią chwilę, bo może się okazać, że zabraknie nam czasu na pakowanie. Po wyznaczeniu ostatecznej daty przeprowadzki, można przystąpić do pozostałych zadań. Przedmioty należy posortować według ich właściwości. Jedną grupę powinny utworzyć na przykład wartościowe obiekty, których uszkodzenie spowodowałoby najdotkliwsze straty finansowe. Do osobnej grupy należy zaliczyć wszelką dokumentację, która musi być specjalnie chroniona przed wilgocią. Ostatnią grupą są standardowe meble o niezbyt dużej wartości materialnej. Przeprowadzki firm muszą bazować na drobiazgowym przygotowaniu, a wtedy pozostaną szybkie i tanie dla każdego zleceniodawcy.

Realizacja

Jeśli nie doszło do zaniedbań podczas przygotowań, etap realizacji przeprowadzki trwa od jednego do dwóch dni, chyba że przenoszony jest cały, wielopiętrowy biurowiec. Podczas przewożenia inwentarza krytycznym zadaniem jest nadzór. Zleceniodawca powinien wyznaczyć kilku zaufanych pracowników, którzy będą pomagać firmie transportowej i jednocześnie kontrolować jej działania. Zaufanie do partnerów biznesowych jest szlachetną cechą, lecz w przypadku przeprowadzki firm musi zostać nieco ograniczone. Na koniec trzeba starannie sprawdzić, czy wszystkie przedmioty i dokumenty dotarły do nowych biur.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*