Przygotowanie do zawodu skoczka spadochronowego – jak nim zostać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Początki każdego skoczka spadochronowego z pewnością nie są proste. Nie można zostać nim trenując samemu na własnym sprzęcie. Każdy musi zacząć od solidnej lekcji z instruktorem. Dopiero po wielu zajęciach można ubiegać się odpowiednie kwalifikacje. Jak przygotować się do zawodu skoczka spadochronowego? 

Szkolenie 

Przyszły skoczek musi opanować wiele umiejętności, zanim przystąpi do uzyskania licencji. Nie ogranicza się ona jedynie do samego skoku. Ważna jest umiejętność przygotowania sprzętu, który trzeba odpowiednio ułożyć, żeby czasem nie zaciął się w powietrzu. Spadochroniarz musi wykonać naprawdę dużo skoków, bo wymagane jest ich aż 50.  Zapisać można się na specjalne szkolenia spadochronowe Wrocław oferuje wiele tego typu kursów, gdzie opanuje się zdolność sterowania własnym ciałem podczas spadu. Trzeba też umieć przewidzieć różne sytuacje – chociażby planując dokładnie miejscu wyskoku oraz samego lądowania. 

Uzyskanie licencji 

Jeżeli opanuje się te wszystkie podstawowe umiejętności można spróbować uzyskać licencję sportową. Dzieli się ona aż na 7 różnych klas – A, B, C ,D, E, F i G. Są one uzależnione od stopnia opanowania skoku. Samodzielnie można skakać na wszystkich powyżej B. Licencje przyznaje Aeroklub Polski, czyli polski związek sportów lotniczych. Raz uzyskana kwalifikacja obowiązuje na całym świecie. Ten fakt wykorzystuje wiele osób, starając się zdobyć licencję w innym kraju. Zasady przyznawania są jednak w miarę podobne. Atrakcją jest uzyskiwanie jej w tak świetnych krajach do skakania jak Hiszpania, słowackie Karpaty czy Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie ląduje się na charakterystycznej palmowej wyspie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*