Nowoczesne urządzenia dla architekta

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie specjaliści z różnych branż wykorzystują wiele nowoczesnych urządzeń, które w znacznym stopniu ułatwiają im wykonywanie poszczególnych zadań. Nie inaczej jest w przypadku architektów, zajmujących się na co dzień tworzeniem rysunków, planów, szkiców oraz projektów budowlanych. Jednymi z powszechnie używanych przez nich sprzętów są plotery stołowe liyu. Służą one do precyzyjnego wycinania linii prostych, łuków i fantazyjnych kształtów w arkuszach materiałów uznawanych za miękkie. 

Bez komputera i dalmierza ani rusz

Głównym nowoczesnym urządzeniem stosowanym przez każdego architekta jest komputer stacjonarny wyposażony w wydajne podzespoły i podłączony do klawiatury, myszki oraz wysokiej klasy monitora. Ten ostatni element musi być koniecznie przystosowany do pracy z aplikacjami CAD/CAM i posiadać matrycę IPS, zapewniającą obraz o szerokich kątach widzenia, wysokim kontraście i jasności oraz żywych kolorach. Drugim niezbędnym sprzętem jest mobilny laptop, przydający się podczas pracy w warunkach terenowych. Oprócz tego każdy architekt powinien dysponować dalmierzem laserowym, przeznaczonym do wykonywania dokładnych pomiarów odległości. Warto postawić na model zintegrowany z dedykowaną aplikacją, gdyż pozwoli to bez problemu zapisywać wszelkie pozyskane dane zarówno w smartfonie, jak i tablecie czy laptopie.

Pozostałe wymagane urządzenia to m.in. wspomniany już ploter, manipulator 3D (do wygodnego pozycjonowania modeli w projektach przestrzennych bez konieczności używania myszki) oraz tablet graficzny. Oczywiście nie obejdzie się również bez zaawansowanego oprogramowania do tworzenia poszczególnych projektów (ABIS Plan, Autodesk, CAD Decor, ArchiCad itp.), a także do obsługi ploterów. Jeśli chodzi o tę drugą kategorię, to niezwykle funkcjonalny program do cięcia znajdziemy np. na https://sklep.dmplot.com/oprogramowanie-do-ciecia-i-projektowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*