Nadmiar tkanki tłuszczowej – jak się z nim uporać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Troska o piękną i zgrabną sylwetkę to nie tylko znak czasu i wynik wpływu marketingu preparatów ułatwiających odchudzanie, ale także efekt rosnącej świadomości dotyczącej naszego zdrowia. Zwisający brzuszek i zalegająca tkanka tłuszczowa nie muszą być już powodem do zmartwień. Jednym z rozwiązań dostępnych na rynku medycyny estetycznej jest lipotransfer.

Pozbądź się nie tylko zbędnych boczków

Zabieg lipotransfer polega na pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, z którego został pobrany tłuszcz. Pobrany materiał zawierający cenne komórki macierzyste stosowany jest jako naturalny wypełniacz dla części ciała wymagających korekcji – działając regenerująco na okoliczną tkankę skórną.

Lipotransfer, inaczej nazywany przeszczepem tłuszczu, to innowacyjna, a zarazem bezpieczna metoda modelowania sylwetki. Za pomocą tego zabiegu możesz poprawić nie tylko proporcje swojego ciała i uzyskać zgrabniejszą figurę, ale także zredukować oznaki starzenia i pozbyć się nieestetycznych ubytków. W metodzie lipotransferu można poprawić wygląd:

  • twarzy, poprzez redukcję zmarszczek, powiększenie ust, poprawę asymetrii twarzy, zniwelowanie problemów z opadającą skórą, zapadniętymi policzkami czy bliznami
  • biustu: poprzez odbudowę tkanek po implantach, rekonstrukcję po mastektomii czy wymodelowanie ich kształtu
  • wszystkich części ciała, gdzie zaobserwujesz ubytki, nierówności i asymetrię

Trwałość zabiegu wykonywanego w seriach szacuje się na kilka lat. Zabieg jest nieinwazyjny, a decyzję o kwalifikacji podejmuje lekarz na podstawie wyników badań.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*