Jakie parametry trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie niszczarki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niszczarka do papieru to jeden z podstawowych elementów wyposażenia biura, a coraz częściej również i domu. Urządzenie warto dobrać ze względu na ilość oraz rodzaj dokumentów, których trzeba się pozbyć. Na co zatem zwrócić uwagę przed zakupem niszczarki?

Wydajność niszczarki

Parametr ten szybko pozwala odróżnić niszczarkę przeznaczoną do użytku domowego czy w niewielkim biurze od modeli korporacyjnych. Wyboru należy dokonać uwzględniając realne potrzeby, gdyż na rynku znajdują się urządzenia, które potrafią zniszczyć nawet całe książki (do 500 stron jednocześnie) dostępne m.in. na stronie https://centrumniszczarek.pl/136-niszczarki-kobra-przemyslowe. Z kolei do użytku domowego lub w małej firmie wystarczy urządzenie, które niszczy maksymalnie 10 arkuszy na raz. Dobrze także pamiętać, że najtańsze niszczarki mogą się szybciej przegrzewać, co z kolei wpływa na wydłużenie ich pracy. 

Stopień tajności niszczarki

Dokonując wyboru niszczarki np. ze strony https://centrumniszczarek.pl/ warto także zwrócić uwagę na parametr określający stopień tajności. Mniejsze ścinki oznaczają odpowiednio lepsze zabezpieczenie usuwanych danych. Zgodnie z obowiązującą normą DIN 66399 niszczarki dzieli się na 7 kategorii, które w różny sposób określają stopień ochrony poufnych danych na niszczonych dokumentach. 

W związku z coraz ostrzejszymi  przepisami dotyczącymi ustawy RODO, wydajna niszczarka do dokumentów to niemal podstawa działania każdej firmy pozyskującej oraz przechowującej wrażliwe dane. Warto wybrać taką, która spełnia wybrane kryteria, a jednocześnie jest wysokiej jakości i funkcjonalna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*