Jak urządzić funkcjonalnie salon?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżowanie salonu to zadanie, do którego należy podejść odpowiedzialnie. Łatwo tu bowiem o przesadę, w myśl zasady zastaw się, a postaw się. Chęć stworzenia wnętrza ociekającego przepychem i wypełnionego drogimi meblami czasami przysłania podstawową funkcję salonu, a mianowicie jego ergonomię. Takie pomieszczenie powinno być przede wszystkim praktyczne.

Praktyczne meble do salonu

Salon wciąż czasami pełni funkcję pokoju dziennego i sypialni. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup dobrej jakości kanapy, którą będzie można rozłożyć i wykorzystać jak łóżko. Jeżeli potrzebny jest stół, to w myśl przestrzegania wymogów funkcjonalności najlepiej zdecydować się na stoły rozkładane. Na co dzień posłużą jako miejsce spotkań domowników, a w razie odwiedzin gości można powiększyć powierzchnię blatu.

Preferowana stylistyka

Zdaniem architektów wnętrz do najbardziej funkcjonalnych należą styl minimalistyczny, skandynawski i industrialny. Łączy je prostota kształtów, spokojna kolorystyka i wybieranie jedynie potrzebnego wyposażenia W tak urządzonym salonie znajdzie się miejsce dla szafki pod rtv, a nawet sporych rozmiarów narożnika. Jednak nadmiar foteli, puf czy poduszek nie jest już mile widziany. Każdy z tych elementów zajmuje bowiem drogocenną przestrzeń życiową, wymaga też regularnego czyszczenia. A wnętrza funkcjonalne powinny być praktyczne w utrzymaniu, co pozwala zaoszczędzić domownikom czas i pieniądze. Takie szczegóły warto brać pod uwagę podczas urządzania swojego salonu.

Przykład ciekawych szafek pod rtv znajdziecie m.in.na https://selsey.pl/k/19/szafki-rtv.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*