Inhalacje solankowe – dla kogo?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Inhalacje solankowe mają niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Co prawda nie są w stanie nas wyleczyć całkowicie z żadnej choroby, ale pozytywnie wpływają na nasz organizm, samopoczucie oraz kondycję. Inhalacja solanką dostarcza organizmowi minerałów i pierwiastków takich jak jod, wapń, żelazo i magnez, potas, brom, czy selen, niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów wewnętrznych i nieustannie stymulujących je, dzięki czemu pośrednio wspomagają one procesy odchudzania oraz wzmacniają naszą odporność. Dla kogo jednak inhalacja solankowa jest najkorzystniejsza? Właściwie nie ma w tym względzie żadnych ram, ani ograniczeń, korzystać może z niej każdy. Mogą z niej korzystać zarówno osoby zdrowe, robiące to profilaktyczne, jak i osoby chore. Inhalacja takim powietrzem jest wskazana i zalecana szczególnie przy schorzeniach takich jak: przewlekłe stany zapalne górnych dróg oddechowych, niedoczynność tarczycy, alergie, nadciśnienie, choroby układu pokarmowego, a także nerwicy czy stres. Należy pamiętać jednak, że inhalacje solankowe nigdy nie stanowią w pełni terapii leczniczej, lecz mogą jednak skutecznie wspomóc i utrwalić efekty właściwego leczenia, prowadzone przez lekarza. Bardzo ważny jest też fakt, że tak jak jest zalecana, może być również nie wskazana.

Odwiedzanie grot solnych, czy też korzystanie z tężni solnej w domu (sprawdź przykładową ofertę: “tężnia w domu”), jest niewskazane dla osób cierpiących na nadczynność tarczycy, osób uczulonych na jod, cierpiących z powodu choroby nowotworowej , chorych na gruźlicę, a także chorych na płuca i nerki.

Jeśli marzy Ci się tężnia w domu lub grota solna producent w sklepie internetowym Aranżacje Kopalniane oferuje je w atrakcyjnych cenach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*