Czy warto zainwestować w szkółkę tenisa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli szukamy pomysłu na ciekawą inwestycję, która może przynieść spory zysk, z pewnością da mnóstwo satysfakcji i będzie miała perspektywy na długie lata, to warto pomyśleć o zaangażowaniu w sport. Sprawdzamy, jakie korzyści może przynieść szkółka tenisowa.

Dlaczego to się opłaca?

Jak wiemy, w ostatnich latach ze względu na sukcesy naszych reprezentantów, takich jak Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz, a w ostatnim czasie Iga Świątek i Hubert Hurkacz, popularność tenisa w Polsce szybko rośnie. Dlatego zakładając szkółkę możemy być pewni, że klientów nie zabraknie – oczywiście jeżeli porządnie przyłożymy się do przedsięwzięcia. Ponieważ tenis to jeden z droższych sportów, pozyskując zainteresowanie graczy można liczyć na zwrot inwestycji już w przeciągu kilku lat.

Jak się zabrać do tworzenia szkółki tenisowej?

A więc skoro już podjęliśmy decyzję i odpowiedzieliśmy sobie na pytanie „czy?”, przydałoby się udzielić odpowiedzi również na pytanie „jak?”. Pierwszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest wybór lokalizacji szkółki. Występuje w tym obszarze kilka aspektów decydujących o zasadności wyboru danego miejsca, a mianowicie rozmiar terenu w zależności od planowanej liczby kortów do budowy, ceny za zakup ziemi i położenie komunikacyjne miejsca, aby umożliwić łatwe dotarcie jak największej liczbie potencjalnych klientów. Kolejna rzecz to budowa kortów. Dobrze jest mieć w ofercie grę na co najmniej dwóch różnych nawierzchniach z racji na różnice w preferencjach graczy. Budowę kortów koniecznie trzeba powierzyć specjalistom, w myśl zasady, że lepiej raz a dobrze. Przykładową doświadczoną firmę zajmującą się budową kortów znajdziemy pod adresem http://www.robtenis.com.pl/. Na sam koniec należy zatrudnić odpowiednich trenerów i instruktorów oraz pomyśleć o promowaniu swojej szkółki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*