Tracy Le Blanc/pexels.com
Redukcja masy ciała polega na pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym podkreśleniu mięśni. Proces ten jest długotrwały i nie raz będzie wymagał cierpliwości. Aby to osiągnąć, ważne jest, aby połączyć dietę z treningiem. Utrata masy wiąże się ze zmianami żywieniowymi oraz ruchowymi, dlatego przed rozpoczęciem redukcji warto skonsultować się z lekarzem.
Ważne jest, aby przed przystąpieniem do planowania diety sprawdzić swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. W Internecie można znaleźć wiele stron, które pomogą z obliczeniem ilości kalorii do spożycia w ciągu dnia. Aby utracić wagę, obliczony bilans kaloryczny należy zmniejszyć o 250-400 kalorii. Oszacowanie ilości kalorii w posiłku jest bardzo proste, wystarczy ważyć posiłki oraz pobrać aplikację, która umożliwia wpisywanie do niej produktów spożywczych i sama oblicza ilość spożytych białek, węglowodanów oraz tłuszczy. Należy pamiętać, że dieta to nie tylko chwilowa zmiana, ale przede wszystkim styl życia.
Nie da się ukryć, że prawdziwym spalaczem tłuszczu jest trening. Wybór aktywności fizycznej zależy od osoby, jakie ma preferencje, zdolności motoryczne, jaki budżet może przeznaczyć na sprzęt lub czy chce chodzić na siłownie, a może trenować w domu. Spalanie kalorii wiąże się z wysiłkiem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Jednak, aby osiągnąć zamierzony cel, należy trenować regularnie. Wykonując ćwiczenia, uszkadzamy strukturę mięśnia, dlatego istotny jest odpoczynek po treningu. Uważa się, że jeśli trening był intensywny przerwa między kolejną aktywnością fizyczną powinna trwać 1-2 dni.
MYB współpracowało przy tworzeniu tekstu.